Підготовка до дитячого садка

Як підготувати дитину до умов закладу дошкільної освіти
та допомогти полегшити адаптаційний період.
Велика частина сучасних дітей відвідує заклади дошкільної освіти. Це виправдано не тільки з точки зору появи вільного часу у батьків, але і в якості інструменту соціалізації. Звучить трохи занудно, але це саме так. В закладі дошкільної освіти дитина вперше стикається і щільно взаємодіє з різними однолітками. Від того, наскільки вона успішно це робить, залежить багато чого в її житті.
Але відвідування закладу цілком може виявитися дуже стресовою ситуацією. Тому до неї треба правильно підготувати. Більша частина проблем пов’язана з браком знань. Дитина може злякатися незнайомого місця, незнайомих людей, відсутності батьків. Це нормально і подібних проблем можна уникнути.

Перш ніж зібратися вперше в заклад дошкільної освіти, вам необхідно:
- Психологічно підготувати малюка до цієї події.
Опишіть, що таке дитячий садок і чому дітки туди ходять, поділіться історіями зі свого минулого, покажіть, в який садок ваше чадо буде ходити. Можна навіть знайти комп’ютерні ігри з такою тематикою.
2. По можливості, перше відвідування закладу не варто затягувати надовго. Залиште малюка спочатку на годину, потім на дві.
Нехай звикає поступово. Попросіть вихователя зателефонувати вам, якщо малюк буде вередувати в перші кілька відвідувань. Забирати його чи ні – вирішуйте по обстановці Якщо ж у якийсь момент дитина гратиметься і не захоче додому, залиште його в групі, дайте можливість довше поспілкуватися з іншими дітьми і заберіть малюка ввечері разом з усіма.
3. Великий стрес у малюка викликає різка зміна режиму дня.
Тому необхідно налаштувати домашній режим до режиму закладу і перейти на нього поступово.
4. Уникнути довгих розлук допоможуть знаки прощання.
Наприклад, два поцілунку в щічки і кілька помахів рукою. Починайте практикувати їх ще вдома. Йдучи в магазин або по справах, завжди виконуйте цей нескладний ритуал. Так малюк запам’ятає, що нічого поганого в догляді мами немає – вона обов’язково повернеться.
5. Навчіть дитину взаємодіяти з іншими дітьми.
Безліч нових дітлахів – у своїй і в сусідніх групах – можуть збентежити ваше чадо. Навчіть його заздалегідь, як знайомитися з однолітками, як представлятися, як пропонувати разом погратися.
6. За необхідності, виберіть іграшку-талісман, який малюк буде брати з собою.
Нехай це буде улюблений ведмідь або машинка. Завжди приносьте зверху ще кілька іграшок, не таких улюблених, тоді вашій дитині буде простіше ділитися своїми речами.
